آلودگی کیسه های پلاستیکی را کم کنیم


بر اساس گزارش EPA‍‍‍‍‍‍‍ ‍‍‍‍‍(آژانس حمایت از محیط زیست) هر ساله بین ۵۰۰ بیلیون تا تریلیون ها کیسه ی پلاستیکی در دنیا مورد استفاده قرار میگیرد. این کیسه ها به طور متوسط فقط  ۱۲ دقیقه مورد استفاده قرار گرفته و سپس دور انداخته میشوند. ولی باقیماندن آنها در زمین دریاها‌ و اقیانوسها به مدت ۱۰۰ به طول می انجامد.استفاده از این کیسه ها هم غیر ضروری هستند و هم گرانقیمت. و مهمتر از همه آسیب زدن تولید آنها به محیط زیست میباشد.


هدر دادن منابع طبیعی:

ما برای تولید و پخش کیسه های دور انداختنی منابع بسیار زیادی از آب و منابع طبیعی مانند نفت و درختان را هدر می دهیم. کیسه های پلاستیکی از نفت تولید میشوند و برای تولید آنها ۲/۲ بیلیون پوند ذغال سنگ و ۳/۹بیلیون گالون آب لازم است تا ۱۰۰بیلیون کیسه تولید شود و این فقط برای مصرف در امریکا می باشد. تولید این کیسه ها هر ساله یک بیلیون پوند زباله ی خالص و ۲/۷ میلیون تن دی اکسید کربن بوجود می آورند.میزان هدر دادن انرژی برای کیسه های کاغذی از کیسه های پلاستیکی نیز بیشتر است بطوریکه برای تولید آنها در امریکا سالانه ۱۴ میلیون درخت بریده میشود.


برای دیدن کیسه های پارچه ای بر روی لینک زیر کلیک کنید

کیسه های پارچه ای تو و ما


IMG11370706


تاثیرات منفی بر روی زندگی طبیعت و آبها:

تولید و استفاده گسترده ی پلاستیک ها شهر زباله ای در اقیانوس ها تولید کرده است. در حقیقت در حال حاضر داخل اقیانوس های دنیا تعداد پلاستیک ها بیشتر از پلانگتون هاست. این کیسه های پلاستیکی به ۲۶۷ گونه از موجودات آبزی اسیب می زنند. برای حفظ محیط زیست و همینطور برای صرفه جویی در منابع مالی بهتر است از کیسه های پارچه ای و چند بار مصرف استفاده کرده و برای براه افتادن یک موج همگانی در دنیا به منظور دوری کردن از کیسه های یکبار مصرف و با بکارگیری دانش و حمایت همگانی برای حفظ زمین و محیط زیست برای نسل آینده ی ساکنان زمین میراثی ارزشمند به جای بگذاریم.


محبوب کن - فیس نما