شال گردن، یک معجزه در برابر حفاظت از بیماری!


شال گردن ها نسبت به کلاه های زمستانی از تنوع بیشتری برخوردار و جدیدا مدل های خاص دور گردنی و به شکل بقیه زیاد شده. شال گردن صرفا برای گرم نگه داشتن گردن و گهگاهی دهان و بینی استفاده نمیشه و خواص بسیار زیادی برای مراقبت از بدن داره.

حال تو و ما به مراقبت هایی که این محصول از ما میکنه میپردازه که خوشحال میشیم ما را همراهی کنید


1– اگر زیاد سرما می خورید، شال گردن بیندازید.

اگر می خواهید از شال گردن برای پیشگیری از سرماخوردگی در روزهای سرد سال استفاده کنید، باید بینی خود را کاملا با آن بپوشانید. انداختن شال گردن دور گردن به صورت تزئینی یا استفاده از شال های کوچک و باریک، تاثیر چندانی در پیشگیری از سرماخوردگی نخواهد داشت.
بهتر است افرادی که زیاد سرما می خورند، در روزهای سرد، بینی و دهان خود را هنگام خروج از منزل یا محل کار کاملا با شال گردن بپوشانند.


2– اگر سیگار می کشید، شال گردن بیندازید.

معمولا مژک ها و مجاری تنفسی افراد سیگاری فلج می شود و خوب کار نمی کند. به همین دلیل در خطر ابتلا به عفونت های تنفسی هستند و استفاده از شال گردن برایشان مفید است.


3– اگر آلرژی دارید، شال گردن بیندازید.

افرادی که سابقه ابتلا به سینوزیت های مکرر و مزمن را دارند، افرادی هستند که یا زمینه آلرژی دارند و مخاط های بینی و سینوس‌شان مستعد عفونت است، یا بینی خود را جراحی کرده اند و به همین دلیل عملکرد طبیعی مخاط تنفسی و بویایی آنها تغییر کرده است. بنابراین اگر آلرژی دارید یا جراحی بینی انجام داده اید، بد نیست برای جلوگیری از سرما خوردگی های احتمالی در روزهای سرد، بینی خود را با شال گردن بپوشانید.


 4– اگر شیمی درمانی می شوید، شال گردن بیندازید.

بدن برخی از بیماران، مانند بیماران مبتلا به سرطان که در حال سپری کردن دوران شیمی درمانی هستند، بیشتر از سایر افراد در معرض ابتلا به انواع عفونت ها قرار دارد. آنها می توانند برای کاهش احتمال ابتلا به سرماخوردگی از شال گردن استفاده کنند.


5– اگر پیوند عضو کرده اید، شال گردن بیندازید.

احتمال ابتلا به بیماری های عفونی در بیمارانی که پیوند عضو انجام داده اند و داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی بدن را مصرف می کنند، زیاد است. بنابراین استفاده از شال گردن به آنها هم توصیه می شود.


 6– اگر اسکلرودر می دارید، شال گردن بیندازید.

عروق دست و پای بیماران مبتلا به اسکلرودرمی (که در گروه بیماری های روماتیسمی قرار دارد) در هوای سرد، ناگهان تنگ و انتهای انگشتان آنها کبود می شود. این کبودی با درد بسیار شدیدی همراه است و گاهی این عروق آنقدر تنگ می شوند که نوک انگشتان آنها کاملا سیاه می شود، بنابراین قرارگرفتن در معرض سرما برای این افراد خطرناک است و باید در تمام طول سال به خصوص در روزهای سرد، حتما گوش، گردن و بینی و دستان خود را بپوشانند، چون در صورت رسیدن سرما به گوش یا گردنشان هم عروق دست و پایشان منقبض می شوند.
استفاده از شال گردن و دستکش و کلاه باعث پیشگیری از حمله های تنگی عروق در روزهای سرد سال در افراد مبتلا به اسکلرودرمی می شود.


 7– اگر جراحی لوزه کرده اید، شال گردن بیندازید.

مخاط تنفسی افرادی که عمل های جراحی سر و گردن یا حلق و حنجره مانند جراحی لوزه را انجام داده اند، تا مدتی پس از انجام جراحی شرایط طبیعی ندارد.
بنابراین گرم نگه داشتن حلق و حنجره با استفاده از شال گردن به این گروه از افراد هم سفارش می شود.


برای مشاهده نمونه ها و خرید شال گردن های دست ساز بر روی لینک زیر کلیک فرمایید

شال گردن های دست ساز تو و ما


shal-blog1

Shal-blog2

shal-blog3


 متن برگرفته از دکترسلام


 

محبوب کن - فیس نما