هنر زندگی

کلمه هنر بیشتر آدم رو یاد تابلوی نقاشی و یا یک عکس خوب و یا شاید به یاد یک مجسمه ای که در موزه دیدیم میندازه. ولی واقعیت اینه که ابعاد کلمه هنر در زندگی ما آدما خیلی گسترده تر از اون چیزیه که تو گالری ها یا موزه ها میبینیم . بدون اینکه کاملا بهش آگاه باشیم زندگیمون محاصره شده با هنری که اتفاقا خیلی هم بهش وابسته ایم.

 

هنر در خونه ها:

 

اگه از شما بپرسن تو خونتون چیزی که به هنر مربوط میشه وجود داره یا نه؟ با خودتون به تابلو نقاشی یا یک عکس رو دیوار فکر میکنین و اگه هیچکدوم رو نداشته باشین ممکنه یک لحظه خجالت بکشین. ولی نگران نباشین اگه با دقت به خونه خودتون نگاه کنین شگفت زده میشین از اینکه چقدر تو خونتون هنر و مسائل مرتبط به آن وجود داره و زندگیتون رو تا چه اندازه محاصره کرده. درواقع وقتی از هنر در زندگی حرف میزنیم منظور تابلو ی نقاشی نیست. منظور از فرم کاربردیه اونه که تو زندگی همه ما خیلی زیاده. از پرده خونه تا قندون و لیوان و ظروف چایی و نمک بگیر تا میز کامپیوترمون و چراغ بالای سرمون که هر کدوم به نوعی هنر کاربردی محسوب میشن و باید در انتخابشون وسواس بخرج بدیم. ممکنه که با خودتون فکر کنین چرا اهمیت داره و باید وسواس بخرج بدیم؟ دلیلش اینه که زندگی خشک و صنعتی این روزگار باعث شده روح ما هم گاهگداری خشن و خشک بشه. باور کنین که وقتی از سر کار میایم خونه با اون همه استرس روزانه یه رومیزی رنگی ساده یا یه کوسن بامزه تاثیر عجیبی روی جسم و روح خستمون داره.

 

برای دیدن دستسازه های هنرمندان ما بر روی لینک کلیک کنید

 

هنر و موسیقی:

 

موسیقی هم مثل هنر کاربردی برای جلای روح بسیار ضروریه. وقتی سر کار استرس داریم یا بچه هامون دارن سر و صدا زیاد میکنن یا خسته شدیم یا میخوایم شام رو با آرامش بخوریم که بچسبه یا داریم یه چیز مهم مینویسیم که احتیاج به خلاقیت داره انتخاب یک موسیقی هنرمندانه و بجا و درست عین هنره. و همه چیزو میتونه آرامش بخش کنه. تو این زمینه کلی تحقیق شده و تاثیر مثبت موسیقی بر نتیجه بهتر کارایی روز مغز انسان ثابت شده است.

 

هنرالهام بخش:

 

هنر الهام بخش همون پوستر های ساده روی دیوارهای محل کارمون هست که باعث میشن انگیزه ما برای کار کردن بالا بره و تاثیر مثبت بر روی راندمان کار ما بذاره و یا حتی نقاشی های ساده ای که تو دندون پزشکی آویزونه و وقتی میبینیم ترسمون از رفتن به اطاق آقای دکتر میریزه باید سعی کنیم هرچیزی که باعث میشه یه قدم بریم به جلو رو جمع کنیم و دورو برمونو باهاشون پر کنیم این میتونه حتی یه جمله ی خوب و آموزنده ای باشه  که رو در یخچال خونه میزنیم و هرروز میخونیمش. اگه به همین دقت به زندگیمون نگاه کنیم میبینیم که پر شده از زیبایی و آرامش هنر.

 

images-3

 

 

 

 

محبوب کن - فیس نما